Brno open game
09.07.2020

Gepardí stopa na Brno Open Game - starší žáci

Zbyněk Matýsek
Brněnské Open Game 2020 je již minulostí a my přinášíme krátký přehled z působení všech mládežnických kategorií Gepardů, dnes se zaměřujeme na tým starších žáků

Starší žáci

STARŠÍ ŽÁCI v prvním zápase nastoupili dobře proti Gullivers, ale bohužel nás sráželo neproměňování šancí. Remízový zápas rozhodl gól soupeře minutu před koncem, do turnaje jsme tak vstoupili prohrou 1:2. V druhém zápase nás čekal velký favorit - Black Angles. A pražský soupeř hned od začátku dokazoval, že si jde pro vítězství. První gól padl už po deseti vteřinách a nastavil rámec utkání. Přestože Gepardi bojovali, soupeř nás přehrával a nedovolil nám ani čestný úspěch, kdy průnik Vikiho soupeřův brankář vychytal. Skóre se nakonec zastavilo na nelichotivém 0:10. V pátek jsme hned v 8:00 ráno hráli důležitý zápas se Sokolem Rudná. Kluci bojovali a měli zápas ve svých rukách, ze spousty šancí tři skončili za zády brankáře soupeře, naopak Lukin skvěle pokryl několik brejků Rudné a slavili jsme první vítězství 3:0. V dalších utkání jsme zase narazili na velmi silné týmy. Se Zlínem jsme drželi krok prvních 10 minut, ovšem soupeř nakonec skvěle chytající Šimona překonal a postupně nasázel devět gólů. Bohužel pár našich šancí jsme proměnit nedokázali. Ve večerním zápase proti FBC Liberec už na nás byla vidět únava a trocha frustrace. Soupeř měl zápas pod kontrolou, nasázel 9 gólů a bohužel jsme opět nedokázali silného protivníka překonat. Hned v sobotní ráno nastoupili starší žáci v odvetě proti Sokolu Rudná. Sice jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale soupeř se tentokrát lépe připravil a přesnými střelami z dálky zápas otočil na 2:3. Víťa ještě zvládl po pěkné kombinaci vyrovnat, ale došlo na nájezdy a v technické loterii se radoval soupeř.