Brno open game
10.07.2020

Gepardí stopa na Brno Open Game - dorost

Zbyněk Matýsek
Předposlední část reportu z brněnského Open Game 2020 se týká vystoupení naší (zatím) nejstarší kategorie, dorostenců.

Dorost

DDOROSTENCI nastoupili v odpoledním zápase proti Husím játrům alias Panthers Praha. Po vyrovnaném poločase se nám bohužel nepovedlo proměnit dvě přesilovky, avšak soupeř stejnou výhodu využil hned napoprvé a dostal se do vedení. To mu pomohlo, aby se uklidnil a postupně přidal další 4 góly, na konečných 1:4 v závěru snižoval Štěpa T. V druhém zápase se kluci nahecovali a na Beroun vlétli. Hned v první minutě se po krásném krosu trefil Vojta, v druhém střídání se z předbrankového prostoru prosadil Štěpa D. a určili jsme tak ráz utkání. Gepardi hráli krásně, v rychlosti kombinovali a napadali soupeře a s přehledem si došli pro vysokou výhru 12:1. V pátek čekal dorostence Gepardů opět až odpoledne zápas ve Sportpoint-sauně proti Black Angels. Vyrovnaný mač jsme měli skvěle rozehraný, kdy Vojta opět proměnil hned první střelu a postupně jsme navýšili náskok na 3:1, ale soupeř v závěru vyrovnal. Večerní duel s SKV tak rozhodoval o 2.-4. místě. Gepardi se opět dostali do vedení a precizní obranou s nebezpečnými brejky si došli pro důležité vítězství 3:2. První branku v dorostu slavil Tomíno, gratulace. Do play-off vstupovali dorostenci podle tabulky v roli favoritů, ovšem v brněnském derby se Židenicemi jsme čekali těžký zápas, což se potvrdili. Měli jsme víc míček a šancí, ovšem soupeř perfektně bránil, skvěle ho držel brankář a hrozil z rychlých brejků. Bohužel jsme svých pár šancí nedokázali proměnit a tak po 40-ti minutách ukazovalo skóre 0:0 a šlo se do nájezdů. Zatímco tři gepardí střelci svou akci neproměnili, Židenice jednou Matěje prostřelili a slavili postup.