Muži
24.04.2024

Prohra na závěr zastínila radost z postupu

Redakce
Před úplně poledním zápasem Jihomoravské ligy, který obstarali týmy Gepardů a Dubňan, byly karty rozdané. Hostující tým postupuje do Regionální ligy z druhého místa, celek vedený jako domácí pak Jihomoravskou ligu rovněž opouští, ale o patro níže.
2023-2024 | JM Liga, 19.kolo
20. 4. 2024, 15:00 hod.
SH Hodonín

F.A.T.R. Dubňany Škorpioni

FBC Gepardi Brno

4:3

Branky a nahrávky: 1. Václav Dohnálek, 1. Tibor Taibl, 2. Patrik Jedlička, 22. Zdeněk Zemský - 14. Lukáš Beránek, 18. Lukáš Beránek, 21. Jan Svoboda. Rozhodčí: Tomáš Otruba - Jana Kubalíková. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 .
F.A.T.R. Dubňany Škorpioni: Bábíček - Picka, Kordula, Dohnálek, Čejka - Jedlička, Blaha, Němec,Kraml, Zemský, Jordán, Navrátil, Kubálek, Kordula, Chalupa, Taibl.
FBC Gepardi Brno: Hladík - Beránek O., Kuchař J., Vorba, Dobrovolný, Trunda, Bednář, Hrubý - Dohnal Š., Svoboda, Dohnal O.,Hájek, Beránek L., Kinc, Štěrba, Dvořák, Novotný, Martinek, Kuba.

Gepardi nastoupili do zápasu s pocitem, že už o nic nejde. F.A.T.R. naopak chtěl svoje působení v soutěži uzavřít výhrou. A začal náramně. Po pár sekundách rozehrával standardní situaci, po které zaplaval míček do branky Gepardů. Po pár vteřinách pak přišel další šok. Vyhrané buly Dubňan, střela k pravé tyči a najednou byl stav utkání 2:0. Časomíra ukrojila pouhých devět (!) sekund od zahájení zápasu. A to zdaleka nebyl konec. Uběhal pouhá minuta hry a opět se měnilo skóre – Gepardi v úvodu prohrávali z ničeho nic o tři branky. Reakce střídačky byla jasná – time out a důrazná promluva. Zápas pak dostal jiné grády. Gepardi se stali rázem daleko lepším týmem, byli lepší v držení míčku i kombinačně. Rychlejší hra přinesla efekt tvrdší a důraznější hry. Přibývalo soubojů po odehrání míčků, faulů hokejkou, a to na obou stranách. Naštěstí rozhodčí udrželi svůj nastavený standard a na obou stranách nekompromisně trestali všechny prohřešky. Po jednom z nich dostali Gepardi šanci korigovat nelichotivý stav zápasu trestným nájezdem. Tato možnost však zůstala nevyužita. Přesto se před přestávkou hráči v bílých dresech dočkali branky. Po kombinaci druhé pětice proměnil svou šanci Lukáš Beránek po přihrávce Daniela Kince.

Po přestávce Gepardi pokračovali ve zvýšeném tlaku a dobré kombinační hře. Odměnou jim byla druhá branka Lukáše Beránka (opět nahrával Dan Kinc). Na hřišti se pořád jiskřilo a rozhodčí pokračovali v trestání prohřešků. Vyloučení Dubňan, které přišlo po pěti minutách druhé třetiny, Gepardi potrestali za sedm sekund brankou Jana Svobody. Rázem bylo srovnáno, ale kdo očekával, že Gepardi teď zápas definitivně obrátí ve svůj prospěch, mýlil se. Půl minuty na to přišel time out Dubňan a po půl minutě sehraná situace, která Dubňanům vrátila vedení.Ve zbytku druhé třetiny se opět na hřišti pořádně jiskřilo, ale ke změně skóre nedošlo.

Stejný obrázek nabídla celá třetí třetina. Gepardi tlačili, několikrát Dubňany podržel výborný brankář, několikrát jejich brankáře podržely brankové tyče, ale dobývání branky F.A.T.R.u bylo neúspěšné. Tvrdá hra pokračovala, ale za „katr“ se už nikdo nepodíval. Skvělá sezóna Gepardů tak končí, bohužel, porážkou.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Co k tomu říct. V hlavách jsme od začátku měli, že se vlastně o nic nehraje, kluci na mě působili tak, jako by si chtěli jen ťuknout. Naštěstí jsme pak předváděli florbal, ale bez proměňování šancí. Dubňany proti poslednímu vzájemnému zápasu udělali obrovský posun ve hře a já jim přeji rychlý návrat do Jihomoravské ligy. Co mě na tomto zápase mrzí byla naprosto zbytečně tvrdá hra, kterou soupeř předváděl a my na ni pod emocemi přistoupili, takže zápas byl zbytečně vyostřený. Respekt si zaslouží rozhodčí, udrželi standard a nedopustili, aby se hra zvrtla, za což jim děkuju, musel to být pro ně těžší zápase než pro hráče na hřišti.
Závěrem bych chtěl klukům moc poděkovat za celou sezónu, dopadla naprosto nad očekávání. Čeká nás spousta práce, abychom obstáli příští rok v Regionální lize. Dva postupy během dvou let, to je naprostá senzace, myslím, že řadě kluků dojde až později, čeho vlastně dosáhli.
A poslední díky míří k našim fanouškům, kteří nás celou sezónu skvěle podporovali, vytvářeli úžasnou atmosféru a my doufáme, že nám zachovají přízeň i nadále. Byli jste úžasní, za celý tým děkuji.