Muži
24.04.2024

Gepardi končí druzí, v neoficiáním finále podlehli Skurutům

Redakce
Posledními dvěma zápasy skončila Jihomoravská liga mužů. Tým Gepardů měl již před jejich startem jistotu postupu do Regionální soutěže společně s druhým brněnským celkem Skurut Hai. A právě s tímto soupeřem se střetlo naše Áčko v přímém měření sil o celkové prvenství v soutěži.
2023-2024 | JM Liga, 19.kolo
20. 4. 2024, 10:30 hod.
SH Hodonín

VSK VUT Skurut Hai Brno

FBC Gepardi Brno

3:0

Branky a nahrávky:3. Tadeáš Strnad, 10. Denis Ligas, 44. Richard Duchoň . Rozhodčí:Jan Duda - Dominik Papp; . Vyloučení:3:5 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
VSK VUT Skurut Hai Brno: Fajt - Honc, Filip, Slavíček, Trlo, Strnad - Sláma, Ledvinka, Duchoň, Gáll, Urbánek, Danaj, Ligas, Repko, Novák.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Kuchař J., Vorba, Dobrovolný, Trunda, Bednář - Dohnal Š., Svoboda, Novotný, Hájek, Dvořák, Kuchař T., Štěrba, Kinc, Martinek.

Opravdové finále ligy začalo v rychlém tempu. Od začátku se ukazovaly dva rozdílné rysy hry: chuť a rychlost Gepardů a herní vyzrálost a zkušenost Skurutů. Ti se také dostali již ve třetí minutě do vedení. Gepardi mohli následně snížit v přesilové hře, ale branky se nedočkali. Velmi vrovnané střetnutí se rozhodlo v deváté minutě první periody, kdy Skuruti odskočili na rozdíl dvou branek.

Druhá třetina přinesla bojovný florbal, přibylo střetů a osobních soubojů. Gepardi zlepšili rozehrávku a přesnost na míčku, Skuruti drželi pevně v rukou organizaci hry a hrozili přechody přes střední pásmo přihrávkami na jeden dotyk. Branka však ve druhé třetině nepadala.

Do třetí třetiny šli Gepardi s menšími změnami v sestavě, což přineslo ještě větší oživení hry. Oprášila se spolupráce některých dvojic a přinesla větší klid na florbalky, přetrvávající dvoubrankové manko však Gepardy tlačilo a přišlo několik zbytečných faulů.V polovině zápasu si Gepardi berou time out a na posledních pět minut redukují hru na dvě formace. Minutu a sedm sekund před koncem však Skuruti upravují na konečných 3:0. V závěrečném pokusu hry bez brankáře branka nepadne.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Sezóna dospěla ke scénáři, kdy jsme se utkali se Skuruty o vítězství, bylo to pro nás opravdové finále. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, bohužel bez vstřelené branky, ale měli jsme stoupající výkonnost. Soupeř byl prostě lepší, rozhodla zkušenost a herní vyzrálost. Přeci jen jsme věkově i zkušenostně jeden z nejmladších týmů v lize. Navíc nám hodně uškodila více než měsíc dlouhá herní pauza, trošku jsme vypadli z herního tempa, ale na to se rozhodně nehodláme vymlouvat. Celkové druhé místo je pro nás obrovským úspěchem. Skurutům gratulujeme k prvenství a těšíme se na vzájemné souboje v Regionální lize.