Muži
26.09.2023

Z Dolních Bojanovic si muži odvezli šest bodů

Redakce
Také druhé sobotní utkání nabídlo velmi rychlý a pohledný florbal na obou stranách. V zápase proti Očovu Hodonín byli Gepardi opět šťastnější a z ligového turnaje v Dolních Bojanovicích si odvážejí plný bodový zisk.
2023-2024 | JM Liga, 2.kolo
23. 9. 2023, 12:00 hod.

FBC Gepardi Brno

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

4:3

Branky a nahrávky: 17. Petr Šubrt (Jan Svoboda), 33. Petr Šubrt, 34. Ondřej Braha (vlastní), 36. Lukáš Martinek (Petr Šubrt)- 11. Kryštof Koštuřík (Petr Příkaský), 37. Antonín Nový (Petr Příkaský), 45. Kryštof Koštuřík (Michal Kolařík). Rozhodčí: Jiří Obalil - Vojtěch Eliáš. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Vorba, Matula O., Trunda, Martínek, Hrubý - Dohnal Š., Dvořák, Dohnal O., Štěrba, Svoboda, Šubrt, Kinc, Kuba M.
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Luňák - Braha, Příkaský P., Koštuřík, Mráz, Kolařík, Nový, Riška, Příkaský F., Kalus, Šubík, Hrdý

Hned první střídání druhého sobotního zápasu Gepardů naznačilo, že se opět bude jednat o rychlý zápas ve vysokém tempu. Rychlé přechody a ohrožení branky soupeře zaznamenaly obě první formace. Hodonín hrozil především po svém pravém křídle, ale obranná hra Gepardů se nedopouštěla vážnějších chyb, První branky se diváci dočkali až ve 12.minutě, kdy střelou z větší vzdálenosti obstřelil obránce Gepardů Koštuřík. O minutu později se dostal do šance v bezprostřední blízkosti brankáře Jan Svoboda, ale Luňák byl v tuto chvíli bezchybný. Pár vteřinek na to dostali Gepardi možnost hrát přesilovou hru. Ta začala střelou vysoko nad branku, po které se Očov dostal na míček a aktivní hrou se mu dařilo ukrajovat cenné vteřinky. Gepardům se nadvakrát povedlo zamknout soupeře v obranném pásmu, ale k vážnějšímu ohrožení branky Očova nedošlo. Přesilovka skončila o dvě vteřiny dříve, díky vyloučení Svobody. Následující oslabení sehráli Gepardi skvěle.

Do druhé třetiny bylo přeneseno 15 sekund trestu Jana Svobody, očekával se tedy velký tlak Hodonína. Gepardi ovšem pokračovali ve skvělém výkonu hry ve čtyřech. Paradoxně největší šance měl Hodonín až po skončení přesilovky. Opět zahrozil ze svého pravého křídla, následně po krosové přihrávce z pravého obranného rohu chtěl pálit obránce Očova. Jeho střelu však skvěle vyblokoval Štěpán Trunda, který po zisku míčku vyslal dopředu Jana Svobodu, ten přesnou přihrávku našel volného Petra Šubrta na levém křídle, který nekompromisní střelou k levé tyči srovnal stav utkán na 1:1. Očov se pak snažil vrátit veden na svou stranu, ale Gepardi jej trpělivou a skvěle fungující obranou nepouštěli do vážnějších šancí, naopak sami se dostávali do nebezpečných šancí. V jedné takové se ocitl střelec vyrovnávací branky Petr Šubrt zhruba v úvodu druhé poloviny třetiny, ale pálil přímo do náruče Luňáka.

Druhého zápisu mezi střelce se tak dočkal až ve druhé minutě třetí třetiny. Po tlaku Gepardů si počkal před brankářem Hodonína a lehkou střelou jemně protečoval pod jeho tělem do brány. Hodonín na takový vývoj zápasu reagoval oddechovým časem. Očividně nechtěli nechat nic náhodě a okamžitě srovnat stav utkání. Bohužel pro ně, naštěstí pro Gepardy se jim to nepovedlo. Naopak, po získání míčku Braha z otočky překonal pěknou střelou vlastního brankáře. A když dvě minuty na to, po velkém tlaku Hodonína, překonal skvělou střelou po přiklepnutí Petra Šubrta hodonínského brankáře Lukáš Martínek počtvrté, zdálo se být vymalováno. Hodonín ale zdaleka nesložil ruce do klína a hned minutu na to překonal Vizinu střelou z poloviny hřiště pod horní tyčku Nový. Do konce třetí třetiny zbývaly necelé čtyři minuty a oba týmy pokračovaly v aktivní hře. K vidění byly vidět pěkné šance, které ale neměly znaky "tutovek". Poslední slovo měli ovšem hráči Hodonína. Rychlým přechodem a narážečkou s Kolaříkem snížil střelou zápěstím do pravého horního růžku Vizinovy branky Koštuřík a snížil tak na rozdíl jediné branky. Do konce zápasu zbývalo třicet šest sekund, Gepardi si vzali time-out a připravili se na poslední okamžiky utkání Hodonín se pokoušel o srovnání hrou v šesti lidech v poli, ale defenziva Gepardů byla bezchybná a skvěle zablokovala všechny pokusy hráčů v bílých dresech.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Opět jsme viděli zápas v neskutečném tempu, na to, že se jedná o první ligový turnaj v sezóně, tak klobouk dolů před oběma celky. V zápase jsme odehráli výborná střídání, myslím že jsem mohli přidat i více branek. Na druhou stranu, naše obranná hra šla postupem času víc a víc nahoru, dokázali jsme hrát na míčku a byli hodně aktivní. Jsem moc rád za takový vstup do ligy. Je to úplně jiná soutěž než přebor, florbalovější, rychlejší a jsem přesvědčen, že jsem dnes ukázali, že budeme v této soutěži hrát důstojnou roli.