Junioři
11.04.2024

U19: Loučení se sezónou proti favoritovi bez překvapení

Redakce
Poslední ligový zápas ročníku 2023-2024 přinesl do cesty Geaprdům lídra juiorksé ligy a aspiranta na celkové vítězství Troopers. Velezkušený tým, jehož dres obléká více než polovina hráčů, kteří pravidelně nastupují v Národní lize, nepřipustil překvapení a otěžě zápasu držel pevně v rukou
2023-2024 | 2.liga (JUN), 22. kolo
6. 4. 2024, 16:30 hod.
SH Rousínov

SK Troopers

FBC Gepardi Brno

10:1

Branky a nahrávky: 1. Ondřej Trávníček, 13. Jan Jirásek, 20. Filip Ráček, 22. Maxmilián Plas, 24. Jakub Poláček, 35. Vojtěch Horák, 36. Marek Paulík, 39. Rudolf Stroblík, 43. Marek Paulík, 45. Filip Ráček - 41. Vít Štěrba . Rozhodčí: Ondřej Lukáš - Štěpán Pacal . Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0 .
SK Troopers: Ursacher (Dvořák) - Poláček, Plas, Koutný, Jedlička, Stroblík, Jirásek, Jelínek, Paulík, Ráček (C, Tylšar, Horák, Trávníček
FBC Gepardi Brno: Hladík - Matýsek, Matula F., Dobrovolný (C), Bednář - Novák, Řehoř, Navrátil, Novotný, Jedlička, Štěrba, Kuchař, Hochman, Dohnal

Do zápasu jsme vstupovali po celodenní pauze a s respektem, že jdeme na jasného vítěze základní části. Soupeř je v přípravné fázi na závěrečné final four, tudíž byl v nejsilnější sestavě. Svoji sílu nám dával pociťovat velmi rychle a od úvodu zápasu ukazovali svoji dominanci. Gepardi neměli vůbec na nic čas a museli hrát velmi rychle, což samozřejmě zvyšovalo chybovost hráčů a toho soupeř výborně využíval. Úvod utkání ukazoval krušné chvilky, ale Gepardi naznačovali odhodlání, že soupeř nedostane nic zadarmo, a odpovídali skvělou obranou. Proto skóre po první třetině ukazovalo stav 0:2.

Do obrany super, ale do útoku dosti bída. Bohužel jsme soupeře příliš nedokázali zatlačit. Ve druhé třetině jsme se začali dostávat i více do útoku, ale veškeré naše útoky končili na obraně a nebo skvělém brankaři. To co se nevedlo našim hráčů, tak se skvěle vedlo soupeři. Ten navyšoval skóre, které se po dvou třetinách zastavilo na stavu 0:5.

Přesto jsme při závěrečné poradě sezóny mohli slyšet pozitivní věci a povzbuzovaní. Tým byl odhodlán splnit si výzvu, kterou jsme si dali před zápasem. Zvýšená naše aktivita vedla k větším chybám a únava pro změnu k horšímu soustředění. To v součtu znamenalo příděl dalších 5 branek v závěrečné třetině, ale také se povedlo po skvělé akci dvojice Novotný a zakončující Štěrba splnit cíl tohoto zápasu.

Tímto zápasem skončila juniorům ligová sezóna. V letošní sezóně si prošli velkou změnou nejen hráčskou, ale taky herní. Po špatném úvodu je celkové 6 místo v tabulce 2.ligy juniorů skvělý počin. Kluci DĚKUJEME!

Ohlasy
Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Těžký souboj na závěr sezóny. Střet s lídrem tabulky a hlavním kandidátem na vítězství v celé lize jsme zvládli se ctí. Kluci odehráli více než dobrý zápas plný nasazení. Přesto vše to na lepší výsledek bohužel stačit nemohlo. Soupeř ukázal své zkušenosti nejen z Národní ligy mužů, ale i z hraní vyšší soutěže v kategorii dorostenců. Nebudeme hledat výmluvy, byli zkrátka lepší ve všech aspektech hry. Svým hráčům děkuji za nasazení a že se nenechali zlomit a dokázali vstřelit čestný gól. Závěrem děkuji všem za celou letošní sezónu. Byla to jízda, která mělo vzestupnou tendenci. Nyní juniory čeká odpočinek a poté příprava na závěrečné velké turnaje!