Junioři
22.03.2024

U19: Outsider trápil Gepardy

Redakce
Druhé nedělní utkání mělo pro Gepardy vítěznou tečku, i když naše kluky dokázal soupeř z Pohořelic pěkně potrápit.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 20. kolo
16. 3. 2024, 15:00 hod.
CESA VUT II

FBC Panthers Pohořelice

FBC Gepardi Brno

4:8

Branky a nahrávky: 10. Tomáš Skoupý, 13. Patrik Fiedler, 21. Tomáš Skoupý, 31. Tomáš Skoupý - 3. Vít Štěrba, 7. Zdeněk Řehoř, 13. Filip Matula, 25. Albert Hochman, 33. Zdeněk Řehoř, 37. Zdeněk Řehoř, 43. Patrik Navrátil, 45. Štěpán Dohnal . Rozhodčí: Matěj Karásek - Štěpán Pacal . Vyloučení: 0:1 . Využití: 1:0 .
FBC Panthers Pohořelice: Salajka – Provázek, Furiš, Kajanovič, Švec, Urbanec, Valášek, Duchoň, Boščík, Fiedler, Hron, Skoupý
FBC Gepardi Brno: Voda – Matula F., Matýsek, Bednář, Dobrovolný © - Novák, Řehoř, Navrátil, Štěrba, Boudný, Hochman, Dohnal, Kuchař T., Hladík

Druhý sobotní zápas nás čekal soupeř ze spodku tabulky Pohořelice. Věděli jsme, že to bude utkání hodně o naší hlavě. Soupeř se prezentuje zvedajícími výkony a nepříjemnou fyzickou hrou. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a hráli dle našich představ. Diktovali jsme hru a dařilo se nám vytvářet šance. Případné šance soupeře kryl skvělý Voda v bráně. Tento tlak a koncentrace na začátku utkání přinesla kýžený úspěch. Vedení 2:0. Jenže jakoby se stalo co jsme nechtěli. Dvě branky z nedůrazu a zbytečných chyb. Naštěstí korigoval po skvělé kombinací přes levou stranu hřiště Matula a po první třetině vedeme 3:2.

Nebyl to úplně přesvědčivý výkon, kdy nás rozhodil obdržený gól a soupeře to nastartovalo. Jak jsme věděli před utkáním – bude to o našich hlavách. Ve druhé třetině jsme byli dosti v útlumu a nepředváděli jsme vůbec dobrý florbal. Soupeř nejprve srovnal, poté naštěstí využil nepozornosti soupeře Matýsek, který rychlou rozehrou z rohu našel připraveného Hochmana před bránou.

Do třetí třetiny jsme chtěli nastoupit koncentrovaně a jít si pro zvyšování náskoku. Opak byl pravdou, opět nepohlídaná hráč a nedůraz, vyrovnání po 9 sekundách poslední periody. Tým působil dosti opařeně, ale ne dlouho. Sporný gól Řehoře rozhodčí uznali, což tým uklidnilo a donutilo to soupeře hrát aktivně. To byla voda na mlýn pro Gepardy, kteří okénka a chyby soupeře konečně patřičně proměňovali a ke konci utkání i ukázali, že jsou zkušenějším týmem než soupeř kontrolou hry v závěru utkání. Bereme 3 body a děkujeme soupeři za utkání.

Ohlasy
Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Naprosto odlišné utkání oproti prvnímu se Zlínem. Skvělý úvod utkání, kdy jsme plnili pokyny a diktovali hru. Poté ovšem jeden inkasovaný gól vše změnil. Přitom jsme kluky připravovali na to, že to bude utkání o našich hlavách a koncentraci. Výkon, který jsme chtěli vidět celé utkání, přišel až posledních 7 minut zápasu. Naštěstí pro nás, že přišel, některé fáze utkání nebyly vůbec dobré. Na závěr oceňuji práci celého týmu z Pohořelic, oproti úvodu sezóny udělal ohromný progres. Díky soupeři za zápas.