Junioři
21.03.2024

U19: Z vyrovnaného zápasu bere body soupeř

Redakce
Juniory po 14 dnech čekalo další ligové kolo na brněnském VUT. V prvním zápase vyzvaly třetí tým tabulky Zlín Lions.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 19. kolo
16. 3. 2024, 12:00 hod.
CESA VUT II

Zlín Lions

FBC Gepardi Brno

5:3

Branky a nahrávky: 15 Kurtin (Pavel), 23 Tvrdoň (Rulf), 23 Kurtin, 34 Martinek (Tvrdoň), 41 Macharáček – 10 Řehoř (Novák), 31 Dohnal, 41 Dohnal (Řehoř) . Rozhodčí: Marek Loskot - Zdeněk Mlčoušek . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:0.
Zlín Lions: Gajdůšek (Drábek) – Štěpaník, Pavel ©, Holeš, Skopalík, Rulf, Tvrdoň, Štětkář, Vymazal, Vaculík, Kurtin, Papazachariu, Martinek, Macharáček
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula F., Matýsek, Bednář, Dobrovolný © - Novák, Řehoř, Navrátil, Štěrba, Novotný, Boudný, Hochman, Dohnal, Kuchař T.

Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a ve velkém tempu. Ukazovalo se ihned od úvodu, jak těžké utkání nás čeká. Soupeř byl rychlostně, technicky i takticky velmi dobře vybavený. V úvodu zápasu nás podržel skvělými zákroky Hladík v bráně a my konečně pochopili, že toto utkání opravdu bez soubojů nepůjde. Soupeře jsme skvěle začali dostupovat, což neslo ovoce v podobě zisků míčku a tím i vytváření šancí na útočné polovině hřiště. Po střele Nováka tečoval Řehoř před bránou a dostal svůj tým do vedení. Už se zdálo, že vedení vydrží celou první třetinu, ale soupeř v poslední minutě třetiny skvěle využil přesilovou hru nacvičeným signálem.

Ve druhé třetině obraz hry pokračoval ve stejném duchu. Dokonce se z Gepardů stával nebezpečnější tým. Skvěle jsme se podporovali a tlačili do zakončení. Vedlo to ke skvělým šancím, které bohužel končily mimo zařízení nebo také na výborným brankaři soupeře. Soupeř z ničeho nic udeřil a to hned dvakrát během 3 sekund, kdy jsme si bohužel po obdržené brance nepohlídali buly a soupeř toho využil. Naštěstí tato nekoncentrovanost nesložila celou snahu týmu a dokázali jsme se vrátit do tempa a tlačit se do zakončení.

Co se nepovedlo na konci druhé třetiny, tak se povedlo ihned v úvodu té třetí. Brzký gól po skvělé akci Štěpy Dohnala. To tým nakoplo k vytvoření dalších příležitostí…škoda, že ne proměněných. Soupeř reagoval a zásluhou Martinka opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Utkání nabíralo na obrátkách i emocemi. Diváky v hale muselo bavit. Aktivní hra Gepardu přinášela také otevřenější obranu, které využil povedenou akcí Macharáček, na ni ještě reagoval Dohnal, ale to už bylo z naší strany bohužel vše.

Ohlasy
Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Velmi kvalitní utkání s top týmem v lize. Jsem moc rád, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a opravdu v utkání nechali spousty sil. Celé utkání bylo v maximálním nasazení a rychlosti. Škoda neproměněných šancí, ve kterých byl soupeř efektivnější. Děkuji soupeři za dobré utkání a test.