Junioři
21.10.2024

U19: Znojemská hala Gepardům nesvědčila

Redakce
V neděli sehrála juniorka Gepardů již třetí ligový turnaj nového ročníku. V prvním měření sil se utkali se starými známými soupeři ze Židenic.
2024-2025 | 2.liga (JUN), 5. kolo
19. 10. 2024, 10:30 hod.
SH TJ Znojmo

K1 Florbal Židenice

FBC Gepardi Brno

2:1

Branky a nahrávky: 14. Tomáš Caha (Václav Hnaníček), 26. Václav Hnaníček (Adam Šimon Kasal)- 19. Albert Hochman (Jan Bretfeld). Rozhodčí: David Poliak - Zdeněk Mlčoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
K1 Florbal Židenice: Koumal - Smejkal, Caha, Chovanec, Svoboda - Hnaníček, Drobek, Němčanský, Vašíček, Bařák, Kasal, Ondráš, Kafka
FBC Gepardi Brno: Hladík - Matula O., Matýsek, Dobrovolný, Rolinek - Bretfeld, Hochman, Poláček, Navrátil, Jebavý, Novák, Matula F.

Brněnské derby se rozehrála poměrně ve svižném tempu a byly to Židenice, které častěji ohrožovaly branku Viktora Hladíka. Pomohla jim k tomu také přesilová hra, kterou sehrály již od druhé minuty. Od té doby se staly Židenice iniciativnější a, objektivně řečeno, dostávaly se do větších šancí. Obranná hra Gepardů si tentokrát vybírala slabší chvilky a soupeře pouštěla před svoji svatyni Branky se diváci dočkali až po naprostém nedůrazu. Po jednom takovém padal i úvodní branka zápasu. Té se diváci dočkali až ve 14.minutě z hole Cahy.

Od druhé třetiny podávali Gepardi zlepšený výkon. Více se tlačili do zakončení a více ohrožovali branku soupeře. V 19.minutě se dočkali zaslouženého srovnání, autorem branky z bezprostřední blízkosti by Albert Hochman. Draci ze Židenic se pak vrátili k rychlé hře, dávali si míčky na dlouhé přihrávky a těžili z rychlých kontrů. Ve 26.minutě jim vrátil po nedorozumění obrany Gepardů s útokem Hnaníček. Gepardi opět přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale obranný val Židenic byl pevný.

Stejná situace, rychlé přechody Gepardů a opravdu nepropustná hráz Židenic byly k vidění po zbytek zápasu. Akcie Židenic navíc hodně vysoko držel jejich brankář, Gepardům nepomohla ke srovnání ani závěrečná power play při přesilové hře.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (asistent trenéra FBC Gepardi Brno): Utkáním nám nevyšlo podle představ. Soupeř nás porazil tím, co jsme chtěli hrát my, důrazem, rychlostí, pak zapnul svoje defenzivní štíty a my jsme byli v koncovce bohužel bezzubí. Musím kvitovat, že naše hra měla stoupající tendenci a v průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Posledních pět minut jsme hráli velmi dobře, bohužel srovnat se nám nepodařilo. V power play hráli kluci opravdu skvěle, co nám ji pohřbilo byla přílišná chuť skórovat za každou cenu a tím pádem určitá zbrklost v zakončení.