Kdo jsme

Jsme florbalový tým úzce spolupracující s DDM Helceletka v Brně. Organizujeme tréninky florbalu v Černovicích, Komárově, Šlapanicích a ve Slatině.

Od sezóny 2019-2020 jsme se stali členy Českého florbalu a účastníme se florbalových svazových soutěžích v mládežnických kategoriích:

 • U09 - přípravka
 • U11 - elévové
 • U13 - mladší žáci
 • U15 - starší žáci
 • U17 - dorost
 • U19 - junioři (od sezóny 2021-2022)

Od sezóny 2021-2022 se představí v ligové soutěži rovněž tým mužů.

Krom toho se náš oddíl pravidelně účastní turnajů Prague Floorball Cup, Ostrava junior cup a Brno Hummel Open game.

Každoročně organizujeme turnaje pro děti ze základních škol (O pohár Fantošky ve Slatině a Sunny cup v Komárově), pro naše členy pak interní turnaje s názvem Gepard Open. V červnu 2021 jsme uspořádali také první ročník Lumírova memoriálu.
Klíčem k úspěchu Gepardů na turnajích jsou florbalové tábory, které každoročně absolvuje většina našich hráčů:

 • Podzimní florbalové soustředění (podzimní prázdniny)
 • Příměstský tábor o pololetních prázdninách
 • Příměstský tábor o velikonočních prázdninách
 • Jarní florbalové soustředění (jarní prázdniny)
 • Letní florbalové soustředění (letní prázdniny)

Z historie

Jsme sportovní klub, který se zaměřuje na práci s mládeží. Naše historie se váže až do roku 2007, kdy jsme pro děti nabídli pod záštitou Domu dětí a mládeže Junior, jejíž nástupnickou organizací se stala v roce 2016 DDM Helceletova, první florbalové kroužky. O florbal byl zájem a postupně se nám přátelským přístupem k dětem a hravou formou dařilo navyšovat členskou základnu i počty kroužků. Naše týmy nastupovali v Regionální florbalové ligy „Mezi městy“. Stále pod hlavičkou DDM Junior jsme začali hrát ligové turnaje a postupem času jsme patřili k předním týmům ligy. Začali jsme pořádat i florbalové víkendové akce a letní soustředění. Během těchto akcí si dle vzoru ostatních týmů děti odhlasovaly název týmu Gepardi Brno. Po regionální florbalové lize jsme začali v roce 2015 hrát i orelskou florbalovou ligu, kde jsme postupně obsadili kategorie přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost.

Před sezónou 2019/2020 jsme se rozhodli k dalšímu kroku a přihlásili jsme Gepardy Brno do soutěží pořádaných Českým florbalem. Proto vznikl spolek Gepardi Brno, z.s., abychom mohli hráčům hrající soutěžní turnaje zajistit podporu a rozvoj. V březnu 2021 pak schválila valná hromada spolku změnu názvu na FBC Gepardi Brno, z.s.

Za dobu své existence nasbírali Gepardi množství úspěchů. Pětkrát jsme vyhráli Regionální florbalovou ligu „Mezi městy“ v kategorii mladší (1. - 5. třída základních škol) a třikrát v kategorii starší (6. - 9. třída základních škol). Jsme dvojnásobní vítězové Orelské florbalové ligy v kategorii mladších žáků (2017, 2018), v roce 2019 jsme obsadili druhé místo v mladších žácích a třetí ve starších žácích.

Postupně jsme se také začali zúčastňovat velkých mezinárodních florbalových turnajů Hummel Opengame, Ostrava cup a Prague cup. V roce 2017 a 2018 jsme vycestovali i na největší mezinárodní turnaj Gothia innebandy cup do Švédska.